Menu Zamknij

Wpływ wysokich temperatur i słońca na samochód

Latem w czasie upałów wysokie temperatury powietrza i ostre słońce, które świeci mogą źle wpływać niestety na nasze auto.

Powietrze w samochodzie pozostawionym na długie godziny na słońcu ogrzewa się do bardzo wysokiej temperatury i wysusza jak piekarnik wnętrze. Zbyt długi postój w tych warunkach może spowodować pęknięcia plastiku, skóry.

Długa ekspozycja na promienie słoneczne źle działa na tapicerkę, która może wyblaknąć. Cierpi również lakier , elektronika i akumulator.

Jak zatem zadbać o samochód w upał?

W upale dni gdy nie mamy możliwości zaparkowania w garażu lub pod wiatą poszukajmy zacienionego miejsca. Gdy już stawiamy na słońcu osłońmy szybę specjalnymi matami odbijającymi promienie słoneczne. Na dłuższy okres czasu możemy pomyśleć o pokrowcach na cały samochód. Materiał z którego są wykonane doskonale blokują promienie słoneczne.

Na dłuższy postój usuńmy z auta wszystkie przedmioty, które mogą spowodować pożar np. szklane butelki, okulary słoneczne, zapalniczki. Zabierzmy elektronikę np. laptopy. Kosmetyki czy leki pozostawione na dłuższy czas na słońcu tracą wartość, a nawet mogą nam zaszkodzić.