Menu Zamknij

Jaka tapicerka lepsza skórzana czy materiałowa?

Kiedyś skórzaną tapicerkę w aucie uważano za luksus. Wybór skóry powodował znaczny wzrost ceny.
Ale która tapicerka jest wygodniejsza, lepsza. Z pewnością zarówno skóra jaki materiał mają swoje plusy i minusy.
Tapicerka skórzana jest łatwa w czyszczeniu i usuwaniu zabrudzeń. Oczywiście pod warunkiem, że to zabrudzanie będzie szybko usunięte by nie doszło reakcji ze skórą.

Dobrze mieć w samochodzie mokre chusteczki, które doskonale radzą sobie z zabrudzeniami. Wnętrze auta ze skórzanymi siedzeniami na pewno prezentuje się bardziej elegancko.

Wadą tego typu tapicerki jest niestety cena oraz nagrzewanie się w czasie upałów. Latem niestety rozgrzana skóra fotela przykleja się do naszego ciała, a czasem i parzy gdy auto długo stoi na słońcu. Częściej chodzimy w upał w krótkich spodenkach koszulkach na ramiączkach i nasze ciało ma większy bezpośredni kontakt z tapicerką.

Tapicerka materiałowa w przeciwieństwie do skóry ma stałą temperaturę i nie nagrzewa się przez co lepiej korzysta się z niej zarówno w lecie, jak i w zimie. Jest miła w dotyku szczególnie welurowa i jest oczywiście tańsza.
Minus materiału to brudzenie się. Gdy coś rozlejemy jest problem. Powstają plamy i tapicerka nadaje się do prania.

Oczywiście o każdą tapicerkę trzeba odpowiednio dbać zarówno tą ze skóry i jak i materiałową.
Na własną rękę lepiej nie czyścić większych zabrudzeń. Decydując się na fachowca mamy pewność, że usługa będzie wykonana odpowiednio. Sami możemy zrobić jeszcze więcej szkód chyba ,że są to świeże małe plamki które łatwo można usunąć.

pranie tapicerki samochodowej, detailing, renowacja skóry, czyszczenie skóry.