Menu Zamknij

Czym jest powłoka ceramiczna i co nam daje?

Czym jest powłoka ceramiczna?

Powłoka ceramiczna jest to jedna z najbardziej trwałych form ochrony lakieru oraz innych powierzchni. Wyższość tego typu zabezpieczenia nad innymi formami ochrony lakieru kryje się w jej odporności na zużycie, twardości i gładkości. Powłoki ceramiczne należą do grupy powłok typu „glass coating” czyli powłoki szklane.

Powłoka ceramiczna to preparat, który bazuje na związku o nazwie krzemionka. Krzemionka wraz z określonymi substancjami tworzy związki ceramiczne. Nie zagłębiając się dokładnie w pochodzenie chemiczne jest to płyn, który krystalizuje się na lakierze wiąże się z nim i tworzy specjalną, trwałą warstwę, która izoluje lakier od czynników zewnętrznych.

Czy warto stosować powłokę caremiczną?

Jeśli zastanawiasz się czy warto zastosować powłokę ceramiczną na swoim aucie to odpowiedz brzmi: definitywnie tak.

Jest to tym bardziej zalecane w dzisiejszych miękkich lakierach z bazą wodną , można powiedzieć , że takie zabezpieczenie jest konieczne w tak miękkich i podatnych na zarysowania i degradacje lakierach. Z powodu nowych przepisów UE , lakiery samochodowe musiały zmienić swój skład.

Zamiast używanych wcześniej toulenu czy ołowiu (składniki te odpowiadały między innymi za twardość lakieru) używana jest woda stąd nazwa wodne lakiery. Ze względu na to dzisiejsze powłoki lakiernicze na bazie wody o wiele szybciej ulegają zniszczeniu i są mniej wytrzymałe na czynniki zewnętrzne , ale również samochody starszej produkcji zasługują na dodatkową ochronę i idealne zabezpieczenie ,dzięki któremu jeszcze dłużej swoim nienagannym wyglądem i blaskiem będą cieszyć oczy swoich właścicieli.

Takie profesjonalne zabezpieczenie lakieru w postaci powłoki ceramicznej jest idealnym rozwiązaniem dla każdego auta. Co zyskujemy stosując powłokę caremiczną?

Co daje powłoka ceramiczna?

  • Wysokiej jakości powłoka ceramiczna doskonale zwiększa twardość lakieru.
  • Poprawia wygląd, poprzez to, że doskonale podbija głębie koloru jak również nadaje pojazdom niebywałego blasku i efektu „wow”
  • Nadaje efektu hydrofobowego, dzięki któremu odpychana jest woda i inne zanieczyszczenia od powłoki lakierniczej oraz innych powierzchni na której była zaaplikowana powłoka ceramiczna.
  • Ułatwia mycie i pielęgnację twojego auta, ponieważ izoluje lakier od brudu.
  • Doskonale chroni lakier przed czynnikami środowiskowymi i promieniowaniem UV.
  • Świetnie zabezpiecza lakier przed szkodliwymi działaniami kwaśnych deszczów i solą drogową.
  • Zabezpiecza auto przed ptasimi odchodami , które mają kwasowy odczyn i potrafią trwale uszkodzić nie zabezpieczoną warstwę lakieru.
  • Powłoka lakiernicza staję się bardziej odporna na zarysowania.
Generyczny i pozbawiony brandów nowoczesny samochód sportowy z ogniem i dymem Premium Zdjęcia

Aplikacja powłoki ceramicznej jest doskonałym rozwiązaniem dla każdego, kto chce zabezpieczyć swoje auto na najwyższym poziomie. Chcesz mieć auto, które będzie miało doskonałą ochronę? Chcesz, żeby zachwycało swoim blaskiem, każdego kto go zobaczy?

Chcesz, żeby sąsiad stał się jeszcze bardziej zazdrosny o twoje auto? Jeżeli na któreś z pytań, albo wszystkie odpowiedziałeś twierdząco to zapraszamy do kontaktu z nami i skorzystania z naszej usługi aplikacji powłoki ceramicznej.

Korzystając z usług naszej firmy możesz być pewny, że oddajesz swój samochód w ręce profesjonalistów, którzy zadbają o twoje auto w najlepszy sposób. Jesteśmy certyfikowanymi aplikatorami i partnerami firmy TEVO Creations, którzy są światowymi liderami wśród producentów powłok ceramicznych.