Menu Zamknij

Na czym polega metoda PDR

PDR to skrót od angielskiego Paintless Dent Repair czyli bez lakierowa naprawa wgnieceń.

Jest to nowa metoda, która polega usunięciu usterki za pomocą specjalnych narzędzi, które wyciągają wgniecenia jeśli robimy to od zewnątrz i wypychania gdy dostęp jest od strony wewnętrznej.


Każdy kierowca wie jak takie wgniecenie blachy samochodowej nawet to najmniejsze potrafi popsuć humor i z czym się to wiąże.
Na parkingach pod marketami czy w korkach nie trudno o takie zdarzenie. Samochodów jest coraz więcej, a miejsc mało, szczególnie w mieście. Nawet silne gradobicie może dokonać zniszczeń.


Dawniej takie wgniecenie wymagało szpachlowania i ponownego lakierowania elementu.


Metoda PDR jest dużo lepsza i znacznie tańsza. Wykonują ją tylko profesjonalne zakłady, które potrafią naprawić prawie każde wgniecenie bez lakierowania. Gdy nastąpi wgniecenie z odpryśnięciem lakieru wtedy nie obędzie się niestety bez lakierowania. Pominiemy jedynie prace polegające na szpachlowaniu.

Nie próbujmy tego robić na własną rękę, zaufajmy fachowcom.
Posiadają oni doświadczenie zdobywane latami oraz odpowiedni sprzęt. A specjalne lampy pozwalają na wykrycie najmniejszych wgnieceń.
Ta metoda ma jeszcze jeden plus nie obniża wartości naprawionego auto. Przyszły kupujący nie wykryje warstwy szpachli pod lakierem.

Repairing car dent after the accident by paintless dent repair Premium Photo